ANTAŁEK - strona główna Biuro Turystyki ANTAŁEK
Czwartek, 21 sierpień 2014

GRECJA Olimpic Beach / Willa Konstantyn 3***

OLIMPIC BEACH - cudowna miejscowość wypoczynkowa położona u podnóża Olimpu. Olimpic Beach jest zbudowane koło czystych plaż Zatoki Termajskiej, 8 km od stolicy województwa Pieria- Katerini. Przyciąga turystów szeroką, piaszczystą plażą uhonorowaną za swą atrakcyjność i czystość Błękitną flagą Unii Europejskiej. Wzdłuż promenady rozciągają się liczne tawerny, restauracje, dyskoteki, puby i sklepy.

    Miasteczko tętni życiem do późnych godzin nocnych. Jest oddalone o około 4 km od Katerini i 2 km od Paralii, gdzie prowadzi deptak wzdłuż morza, do której można dojechać pięknie oświetlonym nocą pociągiem nadbrzeżnym, rowerem po ciekawej drodze rowerowej lub spacerem deptakiem.

Villa KONSTANTYN - apartamenty położone ok. 350 m od pięknej piaszczystej plaży, wszystkie pokoje mają TV, klimatyzację, mały aneks kuchenny wyposażony w podstawowe naczynia kuchenne, lodówkę, łazienkę. Pokoje 2 i 3 osobowe przytulnie i gustownie urządzone.
W każdym pokoju znajduje się balkon.

PROGRAM:
1 dzień -  wyjazd z Krakowa o godz. 8.00 z ul.Konopnickiej 28  /obok byłego hotelu Forum/, rozkład jazdy dostępny poniżej,
 przejazd przez Słowację, Węgry, Serbie i Macedonie. W czasie przejazdu przewidywane są postoje w ciągu dnia co 2-3 godziny.
2 dzień - przyjazd do Grecji w godzinach południowych, ok. 14.00 zakwaterowanie w apartamentach
3 dzień - 10 dzień - wypoczynek, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.
11 dzień - wykwaterowanie do godz. 9.00. Czas wolny do wieczora. Powrót do Polski.
12 dzień - Przejazd przez Macedonie, Serbie, Węgry i Słowację. Przyjazd do Polski w późnych godzinach wieczornych ( ok godz. 20.00 )

 

Cena:

14.    12.08 - 23 08 2014    BRAK MIEJSC
15.    21.08 - 01 09 2014    cena: 180 euro + 350 PLN    razem ok. 1088 PLN

cena obejmuje:

  • przejazd luksusowym autokarem wyposażonym w klimatyzację, wc, barek , dvd
  • 9 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych 
  • opieka polskojęzycznego rezydenta i pilota
  • ubezpieczenie KL i NNW firmy Signal Iduna
  • korzystanie z prądu, wody
  • podatek VAT od kwoty w PLN
  • sprzątanie końcowe

zniżki i dopłaty :

  • trzecia osoba w pokoju 30 % zniżki od kwoty podanej w euro
  • dojazd własny - zniżka 100 PLN od kwoty w PLN
  • łączenie turnusów - zniża 100 PLN od kolejnego
  • 1 osoba w apartamencie - kwota w Euro płatna podwójnie
  • obowiązuje tylko jedna zniżka - zniżki nie sumują się
  • klimatyzacja (nieobowiązkowa) dodatkowo płatna ok. 5 euro/apart/ dzień - płatna w Grecji

Uwagi:

Kwota w PLN płatna jest w Polsce, w EURO płatna w Grecji.
Wycieczki fakultatywne organizowane są przez lokalne biura podróży.
Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 14.00 w pierwszym dniu i kończy o godz 09.00 w ostatnim dniu.
Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w Grecji w cenie ok. 9 euro  (śniadania i obiadokolacje) - płatne na miejscu w Grecji.

 

 

 
       
   

Wycieczki fakultatywne:

Ateny ok. 45euro
Wyjazd: 0:30
Dzień w stolicy Grecji - ATENACH!!! Najpierw zapraszamy do PIREUSU, jednego z największych portów na Świecie, aby następnie rozpocząć fantastyczna przygodę ze starożytnymi Atenami. Zobaczymy STADION OLIMPIJSKI - KILIMARMARO, ŚWIĄTYNIE ZEUSA, ZAPION, oczywiście AKROPOL, ruiny GRECKIEJ I RZYMSKIEJ AGORY, PLAKĘ, KATEDRĘ, UROCZYSTĄ ZMIANĘ WARTY PRZED PARLAMENTEM. W drodze powrotnej zatrzymamy się w TERMOPILACH pod pomnikiem bohaterskiego LEONIDASA.
Powrót: 20:30

Meteory ok. 25 euro
Wyjazd: 7:00
Zapraszamy w uroczą trasę krętymi serpentynami, którą wjedziemy na METEORY. Tam zwiedzimy jedyne w swoim rodzaju klasztory \"zawieszone między niebem a ziemia\". Z 24 wybudowanych w XV i XVI wieku zachowało się świetnie 6 z nich. Zobaczymy w nich stare ikony, stare rękopisy i fantastyczne freski .W drodze powrotnej odwiedzimy DOLINĘ TEMBI, a w niej wykuty w skale Olimpu KOŚCIÓŁEK ŚWIĘTEJ PARASKEWI. Jest ona patronką zmysłów wzroku i niewidomych. Obok kościółka płynie legendarne źródełko- ponoć obmycie oczu w jego wodach uzdrawia.
Powrót: 15:00

Saloniki ok. 15 euro
Wyjazd: 9:00
Zapraszamy do zwiedzenia drugiego co do wielkości miasta Grecji - SALONIK i jego zabytków: ŁUK GALERIUSZA, ROTUNDA, RZYMSKA AGORA, BIZANTYJSKI ŚWIĄTYNIE ORAZ SŁYNNA BIAŁA WIEŻ. Po zwiedzaniu przewidziany czas wolny na zakupy i odpoczynek.
Powrót: 15:00

Waterland ok. 30 euro
Wyjazd: 9:00
Gwarancja świetnej zabawy w wodnym miasteczku miechu - Waterland. Na obszarze 15.000 m. kw. znajdują się: baseny dla dzieci i dorosłych, wodne zjeżdżalnie, wodne rynny, basen ze sztucznymi falami oraz zjeżdżalnie - Kamikadze, a także bar i restauracja. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Powrót: 17:00

Skiathos ok. 35 euro
Wyjazd: 9:00
Wyprawa na półwysep PELION, wybrany w starożytności na siedzibę przez Bogów i legendarnego półczłowieka-półbyka Centaura Chirona. To stąd wyruszył mityczny statek Argo z Jazonem i Argonautami w poszukiwaniu złotego runa. Stamtąd przepłyniemy na Skiathos, wakacyjną wyspę morza Egejskiego z ogromna ilością plaż, czystej wody i gęstych lasów sosnowych. Będzie czas wolny na morski i słoneczne kąpiele. Następnie zwiedzimy malowniczą i zabytkową stolicę wyspy.
Powrót: 20:00

Olimp ok. 15 euro
Wyjazd: 9:00
Magiczne spotkanie z Zeusem i resztą jego kompanów. Zobaczymy miasteczko LITOCHORO, położone najwyżej u stóp gór Olimpu. Wybierzemy się na krótki spacer pod wodospady doliną, którą schodzili na Ziemie Bogowie. Potem można skosztować grecki obiad w towarzystwie Zeusa.
Powrót: 15:00

Wieczór Grecki ok.  20 euro
Wyjazd: 20:00
Niezapomniane spotkanie z grecką kulturą. To musi zobaczyć każdy! Zapraszamy do skosztowania Greckich potraw i owoców oraz wyśmienitego Greckiego wina \"Retsina\". Grecy z różnych regionów zatańczą specjalnie dla nas, a chętni mogą nauczyć się tańczyć \"Greka Zorby\".    

Copyright © 2000-2014 Biuro Turystyki ANTAŁEK   Projekt i wykonanie Luke

Valid HTML 4.01 Transitional