ANTAŁEK - strona główna Biuro Turystyki ANTAŁEK
Czwartek, 2 październik 2014

GRECJA Olimpic Beach 2014 Hotel/apartamenty Enastron 3*** Superior DOJAZD WŁASNY

OLIMPIC BEACH - cudowna miejscowość wypoczynkowa położona u podnóża Olimpu. Olimpic Beach jest zbudowane koło czystych plaż Zatoki Termajskiej, 8 km od stolicy województwa Pieria- Katerini. Przyciąga turystów szeroką, piaszczystą plażą uhonorowaną za swą atrakcyjność i czystość Błękitną flagą Unii Europejskiej. Wzdłuż promenady rozciągają się liczne tawerny, restauracje, dyskoteki, puby i sklepy.

                        
Miasteczko tętni życiem do późnych godzin nocnych. Jest oddalone o około 4 km od Katerini i 2 km od Paralii, gdzie prowadzi deptak wzdłuż morza, do której można dojechać pięknie oświetlonym nocą pociągiem nadbrzeżnym, rowerem po ciekawej drodze rowerowej lub spacerem deptakiem.

Hotel ENASTRON 3*** superior - znajduje sie ok. 200 m od pięknej piaszczystej plaży. Jest to 4 letni, elegancki hotel, bardzo lubiany przez naszych klientów. Każdy pokój jest wyposażony w TV led, klimatyzację,  łazienkę, balkon. W hotelu znajduje sie winda, siłownia oraz restauracja, w której można zamówić śniadania.  Każdy pokój posiada mały zamykany aneks kuchenny wyposażony w podstawowe naczynia kuchenne oraz lodówkę.

PROGRAM:
1 dzień -  zakwaterowanie od godz. 14:00
.
2 dzień - 9 dzień - wypoczynek, możliwość wykupienia wycieczek fakultatywnych.
10 dzień - wykwaterowanie do godz. 09.00.

 

Cena: 50 PLN/ apartament/ dzień

cena obejmuje:

  • 9 noclegów w pokojach 2 i 3 osobowych 
  • korzystanie z prądu, wody
  • sprzątanie końcowe

zniżki i dopłaty :

 

  • klimatyzacja (nieobowiązkowa) dodatkowo płatna ok. 5 euro/apart/dzień. - płatna w Grecji
  • ubezpieczenie Signal Iduna: Kl, NNW, bagaż: 2 PLN/ os/ dzień

Uwagi:

Wycieczki fakultatywne organizowane są przez lokalne biura podróży.
Doba hotelowa rozpoczyna się od godz. 14.00 w pierwszym dniu i kończy o godz 09.00 w ostatnim dniu.
Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w Grecji w cenie ok. 9 euro  (śniadania i obiadokolacje) - płatne na miejscu w Grecji.

 

 

Wycieczki fakultatywne:

Ateny ok. 45euro/40euro - dzieci do 12 roku życia
Wyjazd: 0:30
Dzień w stolicy Grecji - ATENACH!!! Najpierw zapraszamy do PIREUSU, jednego z największych portów na Świecie, aby następnie rozpocząć fantastyczna przygodę ze starożytnymi Atenami. Zobaczymy STADION OLIMPIJSKI - KILIMARMARO, ŚWIĄTYNIE ZEUSA, ZAPION, oczywiście AKROPOL, ruiny GRECKIEJ I RZYMSKIEJ AGORY, PLAKĘ, KATEDRĘ, UROCZYSTĄ ZMIANĘ WARTY PRZED PARLAMENTEM. W drodze powrotnej zatrzymamy się w TERMOPILACH pod pomnikiem bohaterskiego LEONIDASA.
Powrót: 20:30

Meteory ok. 25 euro/20 euro - dzieci do 12 roku życia
Wyjazd: 7:00
Zapraszamy w uroczą trasę krętymi serpentynami, którą wjedziemy na METEORY. Tam zwiedzimy jedyne w swoim rodzaju klasztory \"zawieszone między niebem a ziemia\". Z 24 wybudowanych w XV i XVI wieku zachowało się świetnie 6 z nich. Zobaczymy w nich stare ikony, stare rękopisy i fantastyczne freski .W drodze powrotnej odwiedzimy DOLINĘ TEMBI, a w niej wykuty w skale Olimpu KOŚCIÓŁEK ŚWIĘTEJ PARASKEWI. Jest ona patronką zmysłów wzroku i niewidomych. Obok kościółka płynie legendarne źródełko- ponoć obmycie oczu w jego wodach uzdrawia.
Powrót: 15:00

Saloniki ok. 15 euro/10 euro - dzieci do 12 roku życia

Wyjazd: 9:00
Zapraszamy do zwiedzenia drugiego co do wielkości miasta Grecji - SALONIK i jego zabytków: ŁUK GALERIUSZA, ROTUNDA, RZYMSKA AGORA, BIZANTYJSKI ŚWIĄTYNIE ORAZ SŁYNNA BIAŁA WIEŻ. Po zwiedzaniu przewidziany czas wolny na zakupy i odpoczynek.
Powrót: 15:00

Waterland ok. 30 euro/25 euro - dzieci do 12 roku życia

Wyjazd: 9:00
Gwarancja świetnej zabawy w wodnym miasteczku miechu - Waterland. Na obszarze 15.000 m. kw. znajdują się: baseny dla dzieci i dorosłych, wodne zjeżdżalnie, wodne rynny, basen ze sztucznymi falami oraz zjeżdżalnie - Kamikadze, a także bar i restauracja. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.
Powrót: 17:00

Skiathos ok. 38 euro/30 euro - dzieci do 12 roku życia

Wyjazd: 9:00
Wyprawa na półwysep PELION, wybrany w starożytności na siedzibę przez Bogów i legendarnego półczłowieka-półbyka Centaura Chirona. To stąd wyruszył mityczny statek Argo z Jazonem i Argonautami w poszukiwaniu złotego runa. Stamtąd przepłyniemy na Skiathos, wakacyjną wyspę morza Egejskiego z ogromna ilością plaż, czystej wody i gęstych lasów sosnowych. Będzie czas wolny na morski i słoneczne kąpiele. Następnie zwiedzimy malowniczą i zabytkową stolicę wyspy.
Powrót: 20:00

Olimp ok. 15 euro/10 euro - dzieci do 12 roku życia

Wyjazd: 9:00
Magiczne spotkanie z Zeusem i resztą jego kompanów. Zobaczymy miasteczko LITOCHORO, położone najwyżej u stóp gór Olimpu. Wybierzemy się na krótki spacer pod wodospady doliną, którą schodzili na Ziemie Bogowie. Potem można skosztować grecki obiad w towarzystwie Zeusa.
Powrót: 15:00

Wieczór Grecki ok.  20 euro/17 euro - dzieci do 12 roku życia

Wyjazd: 20:00
Niezapomniane spotkanie z grecką kulturą. To musi zobaczyć każdy! Zapraszamy do skosztowania Greckich potraw i owoców oraz wyśmienitego Greckiego wina \"Retsina\". Grecy z różnych regionów zatańczą specjalnie dla nas, a chętni mogą nauczyć się tańczyć \"Greka Zorby\".    

 

 


 

Copyright © 2000-2014 Biuro Turystyki ANTAŁEK   Projekt i wykonanie Luke

Valid HTML 4.01 Transitional